FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aportowanie zabawek przez kota
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 18 Grudzień 2013, 15:39   Aportowanie zabawek przez kota

Zarówno nasz pierwszy kot Leon jak i Alfred właściwie sami nauczyli się aportować zabawki. Za pierwszym razem jak kot przyniósł zabawkę to nagradzałam go głaskaniem i mówieniem ciepłym głosem "dobry kotek'. Oba kotki do zmęczenia aportowały zabawki. Kot Leon przynosił rzuconą zabawkę do stóp i czekał aż mu się znów rzuci, jeśli nie zauważyłam zabawki albo zajęłam się np. czytaniem książki to miauczał przeraźliwie, że on cały czas czeka. Natomiast Alfred jak aportuje zabawkę to przynosi ją albo na kolana albo wkłada ją do dłoni i czeka kiedy mu się rzuci> Leona można było oszukać i np. machnąć ręką, że niby się rzuca zabawkę i kotek biegł we wskazanym kierunku. Z Alfredem ten numer nie przechodzi. Mądry kotek rosyjski niebieski patrzy gdzie rzuca się zabawkę, mało tego, obserwuje czy np. zabawka nie spadnie z póki na którą się ją rzuciło, bo przecież po co Alfredek ma się wysilać z włażeniem na półkę jeśli zabawka może sama spaść ;) Alfred zwraca również uwagę kto mu rzuca zabawkę, jeśli robi to mój mąż to jemu przynosi zabawkę, a jeśli ja to mi aportuje. Ten kto rzuci zabawkę, ten ma ją z powrotem ;)
Oczywiście są chwile gdy kot znudzi się aportowaniem, wtedy biegnie do rzuconej zabawki bierze ją w pysk i zanosi prościutko do mojego buta w przedpokoju, tam zabawka jest bezpieczna i może czekać na lepsze czasy, gdy kotkowi znów zachce się bawić.

Odpowiedz do tematu