FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żwirki bentonitowe
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 28 Maj 2014, 15:36   Żwirki bentonitowe

Od tygodnia testujemy z kocurkiem Alfredem, żwirek bentonitowy z serii Golden Grey, dokładniej Golden Grey Odour. Żwirek ten występuje w opakowaniach po 7 lub 14 kg. Po wstępnych testach muszę pochwalić ten żwirek. Dość przyjemnie wygląda (odcień szarości prawie taki jak mojego ruska ;) , prawie nie pyli (troszkę przy napełnianiu kuwety) i idealnie się zbryla. Kupa jest bardzo dokładnie obklejona żwirkiem, przez co wygląda estetycznie i jest łatwa do usunięcia, mocz zbryla żwirek w twarde bryły, które łatwo usunąć łopatką. Zabrudzony żwirek nie przykleja się do dna kuwety, a także nie roznosi się poza kuwetę. Przez dobre obklejanie i zbrylanie nie usuwa się zbyt dużo żwirku co podnosi jego wydajność. odnośnie zapachu z kuwety to producent proponuje żwirek w dwóch wariantach:
- bezzapachowy (taki teraz mam)
- o zapachu pudru dla dzieci.
Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z tego żwirku i polecam go waszym kotom :)

A oto co o nim napisał producent:
Golden Grey Odour to bardzo delikatny, samozbrylający się żwirek dla kota. Pachnie naturalnie, ekologicznie zwalcza nieprzyjemne zapachy.
Wszystkie zalety żwirku Golden Grey Odour w skrócie:
- Bentonit (ziarna: 12)
- Bez zapachu pudru dla dzieci
- Ekologicznie wiąże nieprzyjemne zapachy
- Samozbrylający
- 380% chłonności
- Nie kurzący się.
Żwirek dla kota Golden Grey Odour jest w pełni naturalnym produktem, dlatego jest bezpieczny dla kota. Ważną zaletą żwirku jest, że wiąże on natychmiast nieprzyjemne zapachy. Golden Grey Odour chroni przed bakteriami i patogenami - czynnikami chorobotwórczymi, które mogą powstawać w kocich odchodach. Nawet jeśli odchody pozostaną przez tydzień lub dłużej w kuwecie Twój kot będzie jej używał.
Golden Odour jest w 100% naturalny i bezzapachowy, bez sztucznych dodatków, który wiąże natychmiast nieprzyjemne zapachy.
Żwirek nie kurzy się i tworzy grudki. Nie przykleja się do łapek i tym samym nie roznosi się po mieszkaniu, dzięki temu panuje czystość. Wystarczy usunąć grudki, bez konieczności wymiany całej zawartości kuwety. W porównaniu z innymi żwirkami Golden Grey Odour jest niezwykle łatwy i oszczędny w użyciu.

A co Wy sądzicie o tym żwirku?

goldengrey.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 345 raz(y) 25,05 KB

Autor Wiadomość
Kociarnia 

Imię mojego kota: Saga
Wysłany: 29 Maj 2014, 14:16   

kot na opakowaniu wygląda prawie jak Rosyjski niebieski nie licząc pręgów na ogonie ;)
co do żwirków benonitowych...
Ja przyzwyczaiłam się do drewna i jakoś ciężko mi z niego zrezygnować, próbowałam kilku benonitów i fakt jest taki,że roznoszą się mniej niż drewno, ale bardzo rysują kuwetę i są głośne podczas zakopywanie więc jeśli wasz kot lubi załatwiać się w środku nocy tak jak moja kotka to budzi mnie zagrzebywaniem...
Warto wytestować mimo wszystko :)

[ Dodano: 23 Lipiec 2015, 14:36 ]
Hej Anetko chciałąm zapytać czy nadal używasz żwirku Golden Grey Odour. Ja z=cały czas korzystam z drewnianego zbrylającego, ale roznosi się :( jestem obecnie z Sagą w nowym lokum ;) jesttu dużo ciemnych rzeczy np. wiśniowy dywan i czekoladowe kanapy. Ciężko jest mi zapanować nad tym żwirkiem więc najbardziej interesuje mnie czy ten , z którego Ty korzystasz jest mniej roznoszący sie niż moj , wiem ,że korzystałaś z drewna więc latwo będzie Ci to ocenić :)

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 6 Sierpień 2015, 09:17   

Karolinka, obecnie używam żwirek Golden Grey Master. Jest to żwirek bentonitowy, czyli nie można go wyrzucać do toalety, ale ze względu na duży przerób u moich kotów, zdecydowałam na ten żwirek. Kupuję go z zooplusa, gdzie jest promocja: zestaw 2 x 14 kg za jedyne 79,80 zł. Jeden worek wystarcza mi na około miesiąc :)
Ten żwirek rewelacyjnie się zbryla i ładnie pachnie pudrem dziecięcym (niezbyt intensywnie), polecam!
Oto co o żwirku napisał producent:
Żwirek dla kota Golden Grey Master z bentonitu cieszy się dużym uznaniem wśród posiadaczy kotów. Wszystkie zalety żwirku w skrócie:
- Bentonit ( ziarna: gr12)
- Z silikonem - dla lepszej eliminacji nieprzyjemnych zapachów
- O zapachu pudru dla dzieci
- Samozbrylający
- 380% chłonności
- Niekurzący się
Żwirek dla kota Golden Grey Master jest w pełni naturalnym produktem, dlatego jest bezpieczny dla kota.
Dzięki wysokiej chłonności (380%) Golden Grey eliminuje nieprzyjemne zapachy i wydziela delikatny zapach pudru.
Niekurzący się żwirek składa się z samozbrylających granulek, które nie przyklejają się do łapek Twojego kota, dzięki czemu w domu jest czysto.
Dodatek silikonu wchodzący w skład żwirku Golden Grey Master służy jeszcze lepszemu wiązaniu zapachów! Doskonale nadaje się dla płodnych kotów i dużej ilości kotów.
Jeśli używasz żwirku Golden Grey Master wystarczy usunąć powstałe bryłki, bez konieczności wymiany całej zawartości kuwety. W porównaniu z innymi żwirkami Golden Grey Master jest niezwykle łatwy i oszczędny w użyciu. 14 kg żwirku Golden Grey odpowiada ok. 42,2 kg innego żwirku.

Golden_Grey_Master.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 239 raz(y) 15,05 KB

Odpowiedz do tematu