FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kot przestał jeść suchą karmę
Autor Wiadomość
andi 

Imię mojego kota: Andi
Wysłany: 28 Lipiec 2014, 04:27   Kot przestał jeść suchą karmę

Mam taki problem. Mój kot ma już 13 lat, kiedyś karmiłam go Puriną dla kotów starszych 7+ od około roku karmię go Royal Canin Sterilised 12+ którą jadł bardzo chętnie. Jednak od około miesiąca coraz mniej chce jeść tę karmę nie żeby z dni ana dzień, ale około miesiąc temu zaczął niedojadać swojej porcji a teraz jest źle, niby podchodzi i próbuje ale zjada dosłownie kilka tych granulek i odchodzi i schudł mi przez to nawet, jak nasypałam świeżych z nowo otwartego opakowania to podbiegł do miski, zjadł kilka chrupek i poszedł. Przed wczoraj na próbę dałam mu Royal Canin Ageing +12 w galaretce to tak się rzucił jakby od miesiąca nie jadł. Martwię się o niego mieszkam na wsi i nie ma tu dobrych wetów do którego można pójść z takim problemem, czy możecie mi coś doradzić? Nie chcę go karmić wyłącznie saszetkami bo zbyt drogo mi to wychodzi powinnam mu dawać 3 i pół saszetki dziennie to jest ponad 10zł, ale tez nie chcę żeby był głodny jak go ponownie przekonać do suchej karmy?
Proszę pomóżcie :-(

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 29 Lipiec 2014, 09:53   

Witaj andi, myślę, że niejedzenie suchej karmy przez twojego kotka to wina zębów. Z wiekiem kotom jak i ludziom psują się zęby, robi się kamień na zębach i dochodzi do zapalenia dziąseł. Najlepiej by było gdybyś odwiedziła z kotkiem lekarza weterynarii. Piszesz, że masz daleko do weterynarza to może sama spróbujesz zajrzeć w paszczę swojemu tygrysowi :) Dokładnie sprawdź czy kot ma zaczerwienione dziąsła, szczególnie przy samych zębach, czy jest kamień na zębach i jak duży, no i czy wszystkie zęby są całe :) Jeżeli według Ciebie wszystko będzie w miarę dobrze to czas na zmianę diety. Niestety starsze koty mają problem z gryzieniem suchej karmy i wolą mokrą. Sama napisałaś, że Twój kot zajadał się saszetką, może jednak warto zmienić mu pokarm. Jest wiele sklepów internetowych gdzie taniej możesz kupić mokrą karmę i kurier dowiezie ją do ciebie. Proponuję abyś tą suchą karmę, którą masz, mieszała razem z saszetką i gdy chrupki zrobią się miękkie to dawaj swojemu kotu. Możesz również ugotować rosół (tylko na mięsku i warzywach bez przypraw) i tym rosołkiem namaczać kotu chrupki. W przyszłości proponowałabym abyś jednak przeszła z kotkiem na mokrą karmę, nie każda jest droga np. Butchers Classic - puszka 400g karmisz 1 puszką dziennie. Karma ta występuje w trzech smakach (kurczak, wołowina, ryba), ma bardzo dobry sklad jak na puszkę, bo zawiera 50% mięsa, koszt puszki to ok. 3 zł choć bywa często w promocjach za 2 zł. Karma dostępna jest w większości dużych marketów np. Tesco, Real, bądź też przez internet. Spróbuj z tymi puszkami i koniecznie daj znać czy kotu nowa dieta odpowiada :-D

Autor Wiadomość
rultta 

Wysłany: 25 Listopad 2014, 18:55   

To fakt, koty w starszy wieku zaczynają mieć problemy z zębami, więc warto pomyśleć o zmianie karmy na taką, która by albo nie pozostawiała osadu, albo by nie wywoływała dolegliwości, zatem suchą karmę warto namoczyć i przerzucić się bardziej na serwowanie mokrej karmy. Weterynarz też mógłby coś poradzić w tym temacie, czyli jak dbać o zęby kota w tym wieku poprzez karmienie.

Odpowiedz do tematu