FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trawa dla kota
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 4 Grudzień 2013, 10:46   Trawa dla kota

Koty powinny mieć dostęp do trawy, szczególnie koty o gęstym i długim futrze. Aby zmniejszyć zainteresowanie kotów roślinami doniczkowymi (choć nie zawsze to działa) dobrze jest wysiać w doniczce trawkę do podgryzania. Najlepsza jest trawa szerokolistna, twarda z szerokimi brzegami np. kiełkujący owies. W sklepach zoologicznych można kupić gotowe mieszanki ziaren trawy do wysiania lub gotowe pojemniki z "wysianymi" ziarenkami trawy, które wystarczy rozpakować i podlewać według instrukcji na opakowaniu, a po kilku dniach trawa będzie gotowa do spożycia :) Gryzienie trawy pomaga eliminować kule włosowe (pilobezoary) zalegające w układzie pokarmowym kota. Podgryzanie trawy powoduje wymioty, które działają oczyszczająco na kota. Trawa pomaga wydalić nadmiar śluzu, żółci i innych zanieczyszczeń, a przede wszystkim zalegającej sierści w układzie pokarmowym. Oczyszcza jelita i pomaga wydalić robaki. Trawy zbóż zawierają enzymy, witaminy, minerały i aminokwasy, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Chlorofil zawarty w trawie uśmierza ból, pomaga w leczeniu infekcji, owrzodzeń skóry, a także pomaga zwalczać niedokrwistość. "Jednym słowem" - bądźmy ogrodnikami i wysiewajmy trawę dla naszych pupili ;)

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 10 Kwiecień 2015, 11:34   

Mo Alfred uwielbia trawę. Jak jest na spacerze to nic go nie interesuje tylko trawka pod łapkami mniam mniam :) Spacer z Alfredem polega na tym, że zbliża się do pierwszej lepszej trawki i już zostaje w tym miejscu aż zje cały trawnik. Gdy kupię mu trawkę w doniczce to zjada ją na raz (no może dwa ;) Oczywiście później jest rzyganie, bo przecież to na tym polega. Gdyby mój kot mógł wybrać spośród wszelkich smakołyków z kurczakiem na czele, wybrałby trawę :-D
Na poniższym zdjęciu widać jak kot oblizuje się po konsumpcji smacznej trawy :) Cóż za radość i szczęście na pyszczku kota!

IMG_20150403_trawa.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 651 raz(y) 2,3 MB

Autor Wiadomość
Gusiano 

Wysłany: 28 Październik 2016, 12:59   

Tia, z tego co kiedyś czytałem koty potrzebuja trawki aby regulować sobie w sposób naturalny trawienie.

Odpowiedz do tematu