FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żywienie kotki w ciąży
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 29 Kwiecień 2014, 12:13   Żywienie kotki w ciąży

Niestety nie posiadam kotki, więc też nie będę mogła dzielić się swoim doświadczeniem w zakresie opieki nad ciężarną mamą. Serdecznie zapraszam, żeby doświadczeni forumowicze dzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami.
W ostatnim numerze "Kocie Sprawy" nr 3/137 z marca 2014r. wyczytałam ciekawostkę co do preferencji żywieniowej kociąt po tym jak karmiona była w czasie ciąży kocia mama.
To co preferuje kotka w ostatnim trymestrze ciąży, ma wpływ na przyszłe preferencje smakowe i węchowe kociąt. Dlatego sugeruje się, aby ciężarną kotkę przestawić na specjalny pokarm dla kociąt w połowie ciąży.
Podawanie kotkom w okresie ciąży wyłącznie mięsa może doprowadzić do zaniku zarodków, a nawet całej ciąży.

Autor Wiadomość
Kociarnia 

Imię mojego kota: Saga
Wysłany: 19 Maj 2014, 21:39   Kotka w ciąży

Moja kotka w czasie ciąży zawsze je więcej, od początku staram się jej podawać dobrą karmę i mięso, ale prawda jest taka,że to od niej zależy co zechce jeść. Druga sprawa jest taka,że kotka w ciązy je 2 razy lub 3 tego co normalnie i jest często wybredna, mimo napełnionych misek narzeka i nie chce jeść tego co jej podaliśmy, zaś po zakończeniu ciąży często nie chce jeść tego co w jej czasie,chyba podobnie to przebiega jak u kobiet ;)

Odpowiedz do tematu