FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na te rodowody!
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 30 Styczeń 2015, 09:57   Uwaga na te rodowody!

SMK Cat Club Wrocław na swojej stronie opublikował listę organizacji i stowarzyszeń, które NIE podlegają żadnej międzynarodowej organizacji felinologicznej, co oznacza że dokumenty przez nie wydawane o nazwie "rodowód" są bezwartościowe. Poniżej lista tych stowarzyszeń:
Canis e Catus - Ogólnopolski Niezależny Związek Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych
Canis Felis - Club Rasowych Psów i Kotów Canis Felis
Domin - Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt "Domin"
KHRPiK - Klub Hodowców Rasowych Psów i Kotów
KMKB - Klub Miłośników Kota Brytyjskiego "Carroll"
OSHPiKR - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Hodowców Psów i Kotów Rasowych "Cztery Łapy"
OSPiKR - Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Psa i Kota Rasowego "Protection"
OSPR Kennel Club - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Psa Rasowego "Kennel Club"
PSHPiKR - Profesjonalne Stowarzyszenie Hodowców Psów i Kotów Rasowych
PZPiKR - Polski Związek Psa i Kota Rasowego
SHKB - Stowarzyszenie Hodowców Kotów Brytyjskich
SHPiKR - Stowarzyszenie Hodowców Psów i Kotów Rasowych
SHRPIK - Stowarzyszenie Hodowców Rasowych Psów i Kotów
SKD - Stowarzyszenie Kota Domowego
SKPiKR OOS - Stowarzyszenie Klub Psa i Kota Rasowego Ogólnokrajowa Organizacja Społeczna
SPCMZ - Stowarzyszenie Polskie Centrum Miłośników Zwierząt
SPPR - Stowarzyszenie Przyjaciół Psów Rasowych
SWKiPR - Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych
ZMPIKR - Związek Miłośników Psów i Kotów Rasowych

Bądźmy ostrożni i nie dajmy się oszukać. Ne płaćmy za dokumenty bezwartościowe, a jeśli chcemy mieć kota rasowego to kupmy go tam gdzie mamy pewność co do rzetelności danych rodziców i przodków i gdzie mamy zagwarantowaną czystość rasy.

Autor Wiadomość
Anle 

Wysłany: 4 Lipiec 2017, 12:08   

A gdzie mogę znaleźć listę hodowli, w którym kupię zwierzę z pełnowartościowymi dokumentami ?

Autor Wiadomość
Ewa Polańska 

Wysłany: 21 Sierpień 2017, 21:10   

Moja córka kupiła kotka rosyjskiego w hodowli Metamorfoza i niestety od początku choruje na zapalenie jamy ustnej. Leczenie farmakologiczne nie skutkowało i kotek ma już wyrwane kilka zębów. Właścicielka hodowli nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności. Odradzam tę hodowlę.

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Wysłany: 22 Sierpień 2017, 09:11   

Ewa Polańska, Jest mi bardzo przykro z powodu choroby kotka. Choroby zębów niestety są bardzo uciążliwe i dla kotów i dla właścicieli. Nigdy nie maiłam styczności z tą hodowlą więc trudno mi się wypowiadać. Trudno też oceniać czy to wina hodowli, ponieważ na zapalenie dziąseł u kota wpływ ma wiele czynników. Już w okresie młodzieńczym kiedy kot zmienia zęby z mlecznych na stałe zaczynają się choroby przyzębia i wtedy trzeba to kontrolować i prawidłowo leczyć. Koty rosyjskie niebieskie nie są obciążone genetycznie jako rasa chorobami zębów, raczej to przypadłość kotów perskich i egzotycznych ze względu na budowę czaszki.

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Wysłany: 22 Sierpień 2017, 09:25   

Anle, organizacje posiadające uprawnienia nadawania rodowodu kotom to związki zrzeszone w FIFe, WCF i TICA, rodowód z takiego związku zawsze posiada logo jednej z tych trzech organizacji. Na przykład w Polsce FIFe jest reprezentowane przez FPL - mój pierwszy kot egzotyczny Leon miał z tej organizacji rodowód. Obecne moje koty rosyjski niebieski (Alfred) i abisyński (Dzikus) mają rodowody z PZF zrzeszonego do WCF. Na stronie hodowców powinno być logo jednej z tych organizacji, a na stronach FPL lub PZF można znaleźć wykaz hodowców uznawanych w Polsce z podziałem na rasy kotów. Rodowód to potwierdzenie rasy, czyli udokumentowanie 5 pokoleń poprzedzających danego kota. Standardów tych trzymają się wszystkie stowarzyszenia zrzeszone w WCC (World Cat Federation).

Odpowiedz do tematu