FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hodowla sprzedaje chore kotki - jak postępować
Autor Wiadomość
Ewa Polańska 

Wysłany: 21 Sierpień 2017, 15:28   Hodowla sprzedaje chore kotki - jak postępować

Kupiliśmy kotka rosyjskiego w jednej z warszawskich hodowli. Kotek choruje od początku na zapalenie dziąseł. Dzisiaj usunięto mu część (miały być usunięte wszystkie) zębów. A ma dopiero 9 miesięcy!! Właścicielka hodowli nie czuje żadnej odpowiedzialności, mimo, że w tej samej klinice leczone są cztery kotki z jej hodowli na identyczne (!!!) schorzenie. Wiem, że w myśl Kodeksu Cywilnego, art 556-576 mogę iść do sądu i domagać się, oprócz zwrotu ceny za kota jeszcze kosztów leczenia. Ale teraz zależy mi na tym, żeby hodowla nie wypuszczała w świat chorych kotków !

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 29 Sierpień 2017, 13:15   

Ewa Polańska, zanim zaczniesz prawnie działać musisz być pewna (mieć dowody), że ta hodowla rozmnaża i sprzedaje chore koty świadomie. Czy jak odbierałaś kota z hodowli to przeprowadziłaś od razu ocenę stanu zdrowia u lekarza weterynarii? Jeśli tak i kot był chory to powinnaś o tym fakcie poinformować hodowcę. Kiedy ja kupowałam swoje koty to miałam w umowie kupna - sprzedaży zapis, na podstawie którego mogłam w ciągu 3 dni zwrócić kota, albo wystąpić do hodowcy o rekompensatę kosztów leczenia. W innym miejscu już ci pisałam, że choroba dziąseł nie jest chorobą genetyczną (dziedziczną) tym bardziej u kotów rosyjskich niebieskich, przy ich budowie czaszki i szczęki.

Odpowiedz do tematu