FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop kocierzyński
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 17 Sierpień 2017, 12:40   Urlop kocierzyński

Dziś w pracy znalazłam na swoim biurku gazetę z artykułem podrzuconą mi prawdopodobnie przez moją szefową :)
W nr 190 Rzeczpospolitej z dnia 17 sierpnia 2017 r. (czyli z dzisiaj) ukazał się artukuł pt. "Urlop kocierzyński" nową generacją świadczeń pracowniczych - autorki: Katarzyna Magnuska, Karolina Stawicka
Serdecznie Was kociarzy zachęcam do zapoznania się z tym artykułem, przecież każdy z nas marzy o takim urlopie - a czemu by nie?!
Pozwolę sobie przytoczyć kilka zdań z tego artykułu:
"Wzorem firm zachodnich, niektórzy pracodawcy w Polsce zezwalają pracownikom na przyprowadzanie do pracy ich czworonożnych przyjaciół.
... Niektórzy pracodawcy oferują zatrudnionym np. możliwość objęcia pupila ubezpieczeniem medycznym (weterynaryjnym), a pracujący w szkockiej firmie browarniczej BreDog mogą ubiegać się o tydzień wolnego na opiekę nad przygarniętym psem lub nowonarodzonym szczeniakiem.
... Większą popularność zyskała jednak możliwość przyprowadzania pupila (psa lub kota) do pracy. Za granicą biura dla czworonogów załogi otworzyły m.in. Google, Procter &Gamble, Ben & Jerry's (producent lodów) czy Amazon. W Polsce zwierzaki domowe mogą towarzyszyć właścicielom w pracy m.in. w Fujifilm, CD Projekt (twórca gry "Wiedźmin"), wydawnictwie Prószyński i S-ka oraz Nestle Purina, producent karmy dla zwierząt.
... Nie ma też przeszkód, aby pracodawca przewidział w regulaminie pracy możliwość udzielenia podwładnym dodatkowego zwolnienia od pracy z przyczyn związanych z opieką nad czworonogiem, na wzór wolnego z tytułu opieki nad dzieckiem."

Oczywiście nie całkiem zgadzam się ze wszystkimi stwierdzeniami występującymi w tym artykule, np. o toksoplazmozie i wymogu badania kotów w tym kierunku. Taki pomysł świadczy o bardzo słabej znajomości tego zagadnienia przez autorki artykułu, widać że panie posługują się obiegową, a nie naukową informacją na temat sposobu zarażania się pierwotniakiem Toxoplasma gondii.

A co Wy myślicie o takim pomyśle urlopu kocierzyńskiego?
Ja mam nadzieję, że skoro moja szefowa dała mi do przeczytania ten artykuł to może planuje dla mnie jakąś niespodziankę - są wakacje, pogoda sprzyjająca na urlop z tytułu opieki nad czworonogiem :)

Serdecznie pozdrawiam swoją szefową Agnieszkę ;)

Odpowiedz do tematu