FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeprowadzki
Autor Wiadomość
Kociarnia 

Imię mojego kota: Saga
Wysłany: 23 Lipiec 2015, 13:22   Przeprowadzki

Moi drodzy,
jak to jest,że Nasi ukochani Rosyjscy tak różnie znoszą nowe miejsca?
Moja kociczka bardzo lubi moj dom rodzinny, od pierwszej wizyty wszystko było ok. od pierwszej wizyty korzystała z kuwety- mimo tego ze była to kuweta po innym kocie wygrzebana z garażu, jadła z cudownym apetytem, była ciekawa i zwiedzała cały dom. Teraz w nowym domu moich rodziców zachowuje się jak by napadła ją sfora psów- wchodzi pod kocyk w transporterze lub na szafe i nienaturalnie się zachowuje mimo tego,że w domu nigdy nie mieszkały zwierzęta. Nie chce jej faszerować środkami na uspokojenie a feliway też średnio na nią działa, może macie jakieś sposoby?

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 6 Sierpień 2015, 08:27   

Myślę, że nie ma jednej dobrej rady na zachowanie naszych kotów. Koty są indywidualistami i tak na prawdę nigdy do końca nie poznamy tego co w ich rozumkach siedzi ;)
Z własnego do\podróżniczego doświadczenia wiem, że pierwsze chwile kota w nowym miejscu bywają trudne zarówno dla kota jak i jego opiekuna. Najważniejsze aby wszystko odbywało się spokojnie i stopniowo, bez pośpiechu. Kiedy wyjeżdżaliśmy na weekendy z moim pierwszym kotem Leonem to zawsze staraliśmy się aby w nowym miejscu kot miał kryjówkę z której będzie mógł bezpiecznie obserwować większą powierzchnię domu czy mieszkania. Najczęściej było to łóżko, pod którym chował się Leonek :) Kiedy kot zaznajomił się wzrokowo z otoczeniem, to stopniowo wychodził na małe zwiedzanie nowego terenu. Dodatkowo, zawsze woziliśmy ze sobą liczne zabawki kota oraz tunel, w którym uwielbiał leżeć Leon. W nowym miejscu rozkładaliśmy w różnych miejscach zabawki kota oraz tunel (który pachniał dla kota znajomo) i transporterek, dzięki temu Leon miał namiastkę swojego starego bezpiecznego mieszkania.
Uważam, że przy zmianie otoczenia należy pamiętać o starych znanych dla kota przedmiotach, dzięki temu adaptacja w nowym miejscu będzie łatwiejsza.

Odpowiedz do tematu