FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Jutro należy do kotów" Bernard Werber
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 24 Kwiecień 2019, 13:30   "Jutro należy do kotów" Bernard Werber

Wydawnictwo: Sonia Draga, Katowice 2018 r.
Liczba stron: 280.

Fantastyczna, wspaniała książka dla każdego miłośnika kotów. Rewelacyjnie, w przystępny sposób przedstawiona jest historia kotów od 8 tysięcy lat p.n.e do współczesności. Historia kotów przeplata się z życiem i przygodami bohaterów książki (dwóch kotów: kotki dachowca i kkocura syjamskiego) podczas zamieszek i wojny w Paryżu. Wiele ciekawych informacji z życia kotów, z obyczajów, wierzeń i religii. Wspaniale przedstawiona historia od dzikiego kota do wpełni udomowionego mruczka ;) Książka trzymająca w ciąglym napięciu, aż do ostatniej stroniczki!

"W dzielnicy Montmartre w Paryżu żyją dwa niezwykłe koty. Bastet, narratorka, która chciałaby móc skuteczniej komunikować się z ludźmi. Pitagoras, kot doświadczalny, który na czubku głowy ma wejście na klucz USB umożliwiający mu łączenie się z Internetem. Koty spotkają się i pokochają, chociaż sprawy w świecie ludzi wokół nich nie przestają się komplikować. Bastet pragnie walczyć z przemocą ludzi za pomocą kociej duchowości. Pitagoras uważa, że jest już na to za późno i koty powinny szykować się do przejęcia sterów ludzkiej cywilizacji."

A oto kilka cytatów z początku książki, czy się z nimi zgadzacie? :)

Pies myśli:"Ludzie mnie karmią, chronią, kochają, muszą być bogami".
Kot myśli: "Ludzie mnie karmią, chronią, kochają, muszę być bogiem".
Anonim

"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie".
Winston Churchill

"Pies potrafi się uczyć i zapamiętać znaczenie stu dwudziestu słów i zachowań ludzkich. Pies potrafi liczyć do dziesięciu i wykonywać proste operacje matematyczne, takie jak dodawanie czy odejmowanie. Zatem umysł psa odpowiada umysłowi pięcioletniego dziecka.
Kot, któremu proponuje się naukę liczenia, reagowania na konkretne słowa lub naśladowania ludzkich gestów, szybko sygnalizuje, że nie ma zamiaru tracić czasu na podobne głupoty. Zatem umysł kota odpowiada umysłowi...pięćdziesięcioletniego człowieka".
Profesor Edmond Wells

jutro.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 11 raz(y) 152,29 KB

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 24 Kwiecień 2019, 13:39   

Nie byłabym sobą jakbym nie dodała kilka ulubionych cytatów z książki :)

str. (Co myśli kot o psach)
Słysząc szczekające szczenięta, spytałam matkę, dlaczego te zwierzęta produkują tyle uciążliwych dźwięków. "Ponieważ boją się, że nie zostaną adoptowane przez ludzi", wyjaśniła mi. ...Wtedy matka wyjaśniła mi, że jesteśmy panami ludzi, a ludzie są panami psów.
Czyimi panami są więc psy? Odpowiedziała mi:"Pcheł, które noszą na grzbiecie, gdyż zapominaja o lizaniu się i myciu".
Później odkryłam, spacerując w pobliżu domu, że psy są tak prymitywne, iż zostawiają odchody na ulicy, bezpośrednio na środku chodnika, nawet ich nie zakopując! Nie mają nawet krzty wstydu czy potrzeby higieny.

s.121:
Być szczęśliwym to doceniać to co się ma. Być nieszczęśliwym to chcieć tego, czego się nie ma.

Odpowiedz do tematu