FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Okna i balkony bezpieczne dla kota
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 09:17   Okna i balkony bezpieczne dla kota

Między ludźmi panuje mit, że koty zawsze spadają na cztery łapy. Niestety jest to nie prawda, gdyż koty nie umieją latać. Oczywiście kot spadnie na cztery łapy ale tylko wtedy gdy właściwie się przekręci i zdąży to wykonać. Radzę nie sprawdzać tej teorii i na wszelki wypadek należy zabezpieczyć okna i balkon.
Koty są bardzo ciekawskie i na pewno będą próbować przecisnąć się przez uchylne okno. Takie okno też stwarza zagrożenie dla kota, gdyż kot potrafi wskoczyć na jego szczyt, stracić równowagę i zakleszczyć się w trójkątnym otworze. Najczęściej taki wypadek kończy się śmiercią kota. W sprzedaży są specjalne siatki do zabezpieczenia uchylnego okna lub należy stosować ograniczniki regulujące szerokość uchylenia okna.
Koty mają syndrom "ptaszka", nawet najmądrzejszy kot siedzący na balkonie, kiedy zobaczy przelatującego ptaszka to spróbuje na niego zapolować nie zastanawiając się czy spadnie z barierki czy nie, w tym momencie liczy się tylko ptaszek :) Dlatego należy właściwie osiatkować balkon, aby kot nie mógł z niego wyskoczyć. Siatka musi być mocna, bo koty lubią gryź wszelkie siatki i sznurki oraz kot może się po niej wspinać więc siatka musi być dobrze zaczepiona i wytrzymała aby utrzymać kota. Mój kolega z pracy mieszka na IV piętrze i jego kot spadł z balkonu dwa razy. Za pierwszym razem nic się kotu nie stało poza szokiem po upadku. Kot uciekł i znalazł się dopiero po dwóch dniach. Drugi upadek miał poważniejsze konsekwencje, bo kot spadając uderzył w antenę satelitarną i stracił wzrok. Piszę to ku przestrodze, żeby jednak zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom.
My mamy osiatkowany balkon, a w drzwiach balkonowych w szybie zamontowaliśmy klapkę, żeby kot mógł swobodnie o każdej porze dnia i nocy, wychodzić na balkon bez konieczności otwierania drzwi. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla właściciela i dla kota, gorąco polecam :)
Na zdjęciu poniżej pokazany jest Leonek jak już pierwszego dnia po zamontowaniu klapki przechodzi przez nią ;)

20120511_153803.jpg
Plik ściągnięto 64 raz(y) 2,55 MB

Autor Wiadomość
nowaanetka 

Wysłany: 17 Styczeń 2019, 13:20   

My naszej lunie dla bezpieczeństwa zainstalowaliśmy siatkę na balkonie, foch jej przeszedł a ja czuje się bezpieczniej wiedząc, że nie "wyjdzie na spacer" i mi nie wróci.. Fajna opcja z tymi siatkami można kupić i są instrukcje nawet jak samemu też zamontować. Ja poprosiłam fachowców wolałam, żeby oni zrobili ale wiadomo niektórzy wolą tak inni inaczej

Odpowiedz do tematu