FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mowa ciała kota
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 5 Grudzień 2013, 10:02   Mowa ciała kota

Kot wyczuwa zmiany nastrojów swojego właściciela, wie kiedy jesteśmy radośni, smutni lub coś nas boli. Idealnie wyczuwają nasze zdenerwowanie. Kot wysyła do człowieka sygnały posługując się niezwykle bogatą i precyzyjną mową ciała.
Po mimice kota, ustawieniu oczu i uszu możemy poznać nastrój kota, co w tym łebku się kotłuje :)
- uszy wyprostowane, skierowane do przodu, oczy szeroko otwarte, okrągłe: kot nastawiony neutralnie
- uszy wyprostowane, skierowane na boki, oczy przymrużone: kot zdenerwowany
- uszy skierowane płasko na boki i w dół, źrenice rozszerzone, okrągłe: kot nastawiony agresywnie
- uszy wyprostowane skierowane do przodu, oczy przymrużone, źrenice zwężone: kot zadowolony.

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Wysłany: 16 Grudzień 2013, 11:31   

Ocieranie się o nogi właściciela - kot znaczy swój teren, a zarazem właściciela, jest to wyraz akceptacji i zadowolenia; kot dobrze czuje się w obecności człowieka i dlatego pozostawia na nim swój zapach.
Deptanie w jednym miejscu na kolanach właściciela (tzw. ugniatanie) - oznacza kocią radość i przyjemność; kocięta podobnie ugniatają sutki mamy podczas ssania mleka w celu pobudzenia wydzielania mleka. po odsadzeniu kot powtarza to zachowanie, gdy chce okazać zadowolenie, identyfikując człowieka z mamą.
Turlanie się po podłodze - kot podporządkowuje się osobom, które darzy pełnym zaufaniem; takie zachowanie jest wyrazem uległości i odprężenia. Nasz Leon gdy leżał na podłodze to kiedy się koło niego przechodziło to zaczynał się turlać i prężyć patrząc nam głęboko w oczy abyśmy go pogłaskali. Nie było możliwości przejść nad kotem bez pieszczot ;)
Poruszanie ogonem oznacza u kota irytację; energiczne uderzanie ogonem w trakcie głaskania jest objawem niezadowolenia kota, kot życzy sobie aby zaprzestać głaskania.

Autor Wiadomość
daddywoj 

Wysłany: 9 Czerwiec 2016, 11:49   

Dzięki za informacje :) Właśnie mam swojego pierwszego kociaka i dobrze wiedzieć jak się czuje ;D

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Wysłany: 9 Czerwiec 2016, 11:53   

Witaj daddywoj, jest mi bardzo miło, że dla kogoś moje posty są przydatne :) Pozdrawiam kociaka ;)

Odpowiedz do tematu